Stavební spořitelny vycházejí klientům vstříc

Pandemická opatření nás zasáhla všechny bez rozdílu. Někteří se takřka ze dne na den začali potýkat vedle těch nejpodstatnějších zdravotních dopadů také s finančními problémy. Mnozí nyní stojí před nelehkou volbou, co si odepřít a kde snížit náklady.
Dobrou zprávou alespoň je, že si nyní můžete odložit splátky úvěru nebo dospořit potřebnou částku později. Stavební spořitelny reagují na aktuální situaci a vycházejí klientům vstříc s odkladem splátek. Pro konkrétní podmínky však kontaktujte vždy vaši stavební spořitelnu. V případě, že máte se splácením problémy, stavební spořitelnu o tom každopádně informujte. Nejhorší, co můžete udělat je přestat bez vysvětlení splácet.

Přesměrování na aktuální informace a podávání žádostí v jednotlivých stavebních spořitelnách:


                              

Stavebko je stále stabilní

I v těchto chvílích je stavební spoření přátelský produkt k těm, kteří ho využívají. Zvlášť, co se týče státní podpory a celkové stability. Pokud v tuhle chvíli přestanete z vážných důvodů spořit, můžete peníze na stavebko poslat až na konci roku. Když za rok uložíte 20 tisíc korun, nepřijdete o plnou státní podporu.
Světová pandemie nyní značně otřásá kapitálovými i akciovými trhy a lze pouze spekulovat, jak dlouho bude tato situace ještě trvat. Podílové fondy momentálně také ztrácí. Stavební spoření je nadále bezpečný přístav pro vaše finance, které trvale zhodnocuje. Ačkoliv Česká národní banka snížila úrokové sazby, úroky na smlouvách o stavebním spoření jsou dané a garantované po celou vázací lhůtu.

Zdraví především

Všechny stavební spořitelny žádají, aby lidé momentálně nechodili do kamenných poboček a nevystavovali tak sebe i ostatní možnému riziku nákazy. Existují i další možnosti, jak se spojit, veškeré aktuální kontaktní informace naleznete na webových stránkách vaší spořitelny. Ke komunikaci využijte ideálně praktickou a rychlou elektronickou komunikaci.