Barometr obliby spoření – stavebko na prvním místě, rozhodli Češi

10.3.2016 – Za první čtvrtletí letošního roku se jedničkou mezi spořicími produkty stalo stavební spoření. Jediné se přehouplo přes 50% hranici. A není divu, Češi preferují pro ukládání peněz nemovitosti – logická je tedy preference stavebního spoření, které i dnes nabízí normálním lidem nejlepší zhodnocení peněz.

,,Není náhodou, že se stavební spoření, které Češi nejvíce spojují s financováním bydlení, umístilo na čele. Národní mentalita nás silně poutá k bydlení jako svému útočišti a místu odpočinku," vysvětluje Jiří Šedivý, tajemník Asociace českých stavebních spořitelen. Výsledky celého průzkumu ukazuje následující obrázek. Otázku zodpovídalo 1000 respondentů.

Mimo finanční produkty se lidé vyjádřili i k možnosti mít peníze v nemovitosti či pozemku. A takovou variantu považují za zajímavou více než dvě třetiny dotázaných.

„Češi se upínají k nemovitostnímu sektoru velmi těsně. Dvě třetiny lidí by chtěly mít své peníze v pozemcích, 72 % v nemovitosti. Podobné odpovědi známe už i z dřívějších průzkumů. Není proto překvapením, že stavební spoření je mezi obyvatelstvem nejoblíbenějším produktem i na spoření, ačkoliv jeho hlavní doména je financování bydlení,“ připomíná Šedivý.

hypoindex.cz