Stavební spoření: Jak na řádný úvěr za dva roky

Praha 5. prosince (Hypoindex.cz) – Získat řádný úvěr od stavební spořitelny není jen tak. Musíte naspořit minimální částku. K tomu spořit alespoň dva roky. A navíc dosáhnout dostatečně vysokého hodnotícího čísla. Chcete-li ale úvěr skutečně za dva roky, musíte se hodně činit. Kolik musíte jednorázově vložit a kolik musíte pravidelně spořit?.

Pro získání řádného úvěru ze stavebního spoření je nezbytné splnit tři podmínky zároveň: Naspořit dostatečně vysoký podíl cílové částky, který se podle tarifu a stavební spořitelny pohybuje mezi 35 a 50 % (nejčastěji 40 %), spořit minimálně dva roky a dosáhnout dostatečně vysokého hodnotícího čísla (či koeficientu ohodnocení apod., jak tuto magii nazývají jednotlivé stavební spořitelny).

Chce-li klient dosáhnout na řádný úvěr, největší překážkou bývá právě hodnotící číslo. To se počítá u každé stavební spořitelny jiným způsobem a vychází z cílové částky, naspořených prostředků, spořených prostředků, připsaných úroků a státního příspěvku a projevuje s v něm i pravidelnost spoření či výše mimořádných jednorázových vkladů.

Pro získání řádného úvěru od stavební spořitelny po dvou letech spoření lze postupovat dvěma způsoby: Pokud peníze na počáteční vklad klient má, může je vložit jednorázově a počkat dva roky. Pokud peníze nemá, ale má dostatečný příjem, může přistoupit na pravidelné spoření.

Jednorázový vklad

Má-li klient dostatek prostředků, které chce použít na pořízení či rekonstrukci vlastního bydlení za dva roky s čerpáním řádného úvěru ze stavebního spoření, může je vložit na účet u stavební spořitelny a počkat. Otázkou je, kolik prostředků musí na účet vložit.

Výše potřebného vkladu se pochopitelně odvíjí od cílové částky – tedy součtu vlastních naspořených prostředků a úvěru od stavební spořitelny, který odpovídá částce zamýšlené investice do bydlení. A v neposlední řadě též na stavební spořitelně, u které je stavební spoření otevřeno. Potřebné částky se mezi stavebními spořitelnami významně liší.

Celý článek k přečtění zde: http://www.hypoindex.cz/…za-dva-roky/