Víte, že...

Všechny vklady ve stavebních spořitelnách již financují bydlení?

Na konci třetího čtvrtletí roku 2022 evidovaly stavební spořitelny klientské vklady ve výši 336,2 miliard korun a úvěry v objemu 338,7 miliard korun, čímž míra proúvěrovanosti uložených prostředků dosáhla 100,8 %.

Sledujeme barometr obliby spoření

Podle názoru obyvatel je stavební spoření dlouhodobě nejlepším produktem pro ukládání peněz. Zde si můžete prohlédnout čtvrtletní vývoj názoru obyvatel ČR na spořicí produkty.

Vlastní nemovitost je nejlepší zajištění na stáří

Alespoň si to myslí 71 % Čechů, kteří souhlasí s tím, že zajištění na stáří pomocí nemovitosti je tím nejlepším způsobem, jak se ochránit před negativy sníženého příjmu ve stáří.

Stavební spoření tlačí ekonomiku do bílé zóny

Protože úvěry od stavebních spořitelen podléhají přísné regulaci a jednou z podmínek poskytnutí je povinnost doložit účel, neprobíhají v rámci takového úvěrování činnosti "bez papíru". Stavební spoření tedy prostřednictvím úvěrů drží příslušné ekonomické aktivity v bílé zóně.

Nejčastější příčinou domácích hádek o peníze je bydlení

Téma bydlení předstihlo i takové favority jako jsou děti, auta nebo koníčky. Pro Čechy je bydlení důležitou otázkou. I nepříjemnosti, jako jsou hádky, to prostřednictvím své četnosti potvrzují.